Stoisko łowieckie Koła Łowieckiego „Ziemia Sandomierska” w Sandomierzu  na Gminnych Dożynkach w Łoniowie 2019

Stoisko łowieckie Koła Łowieckiego „Ziemia Sandomierska” w Sandomierzu na Gminnych Dożynkach w Łoniowie 2019

Dnia 11 sierpnia 2019 r. koło łowieckie „Ziemia Sandomierska” w Sandomierzu wzięło udział w Gminnych Dożynkach w Łoniowie. Gmina Łoniów należy administracyjnie do powiatu sandomierskiego, a jej tereny łowieckie od kilkudziesięciu lat znajdują się w większości pod opieką Koła „Ziemia Sandomierska”.

Uroczystości rozpoczęły się w samo południe dziękczynną Mszą Świętą, w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Mikołaja w Łoniowie, podczas której poświęcono wieńce dożynkowe przygotowane przez poszczególne wsie. Następnie barwnym korowodem w asyście orkiestry dętej uczestnicy wyruszyli na plac Gminnego Ośrodka Kultury w Łoniowie, gdzie odbyła się główna część uroczystości. Po oficjalnych przemowach gospodarzy dożynek oraz zaproszonych gości, na scenie mieszkańcy poszczególnych wsi ubrani w tradycyjne stroje ludowe prezentowali
i „obśpiewywali” swoje dożynkowe wieńce. Nagrodą dla najpiękniejszego wieńca jest reprezentowanie gminy podczas tegorocznego „Powiatowego Święta Plonów 2019”. Następnie na scenie zaprezentowały się lokalne talenty artystyczno-wokalne oraz zaproszone zespoły, bawiące publiczność do późnych godzin wieczorowych. Wydarzenie to było także okazją do promocji dla lokalnych organizacji, stowarzyszeń oraz instytucji, które rozlokowały swoje stoiska dookoła placu głównego, na którym znalazło się także stoisko Koła Łowieckiego „Ziemia Sandomierska”. Stoisko łowieckie, udekorowane wieńcami jeleni oraz sarnimi parostkami  cieszyło się, jak zwykle podczas tego typu imprez, dużą popularnością. W związku z tym, że najkrótsza droga do serca wiedzie przez żołądek, przygotowano na tę okazję wyśmienity gulasz z dzika w towarzystwie kaszy oraz dodatków. Na deser serwowano różnego rodzaju ciasta i słodkości.

Dożynki Gminne w Łoniowie należy uznać za udaną imprezę. Pogoda dopisała
a zaangażowanie dużej grupy Kolegów pozwoliło na sprawne przygotowanie oraz obsługę łowieckiego stoiska.

Z łowieckim pozdrowieniem
Darz Bór
Sebastian Wołos

Dodaj komentarz

Close Menu