Dni Grębowa z Kołem łowieckim Leśnik Tarnobrzeg 13-14.07.2019 r.

Dni Grębowa z Kołem łowieckim Leśnik Tarnobrzeg 13-14.07.2019 r.

Jak co roku w lipcu organizowane są Dni Grębowa, impreza kulturalno-rozrywkowa która ma za zadanie jednoczyć mieszkańców Gminy Grębów, zachęcać do działania na rzecz gminy oraz ukazywać dorobek kulturowy zespołów  folklorystycznych i kół gospodyń  z okolicznych sołectw.  Jest to impreza dwudniowa z mocą różnych atrakcji począwszy od gwiazd polskiej estrady po wesołe miasteczko po zaplecze gastronomiczne .

Zatem nie mogło zabraknąć na tej imprezie również stoiska Koła Leśnik, które dzierżawi obwód na terenie całej gminy Grębów i pragnie również pokazać mieszkańcom jaki ogrom pracy wkładamy w ochronę upraw, jak i  prowadzenie zrównoważonej gospodarki łowieckiej.

Członkowie koła zostali bardzo serdecznie przyjęci zarówno przez Wójta Pana Kazimierza Skórę jak i mieszkańców, którzy licznie odwiedzali wystawę dorobku łowieckiego Koła Leśnik.

Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza najmłodszych uczestników imprezy oraz sympatyków łowiectwa,dzieci zadawały bardzo ciekawe pytania na temat zwierząt zwłaszcza , że co niektóre widziały  pierwszy raz w życiu, jak  np. piękny eksponat wilka,  bobra, lub borsuka, który jest w posiadaniu naszego koła.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się również psy myśliwskie , hodowli „Z Doliny Łęgu”  Marii i Leszka Cygan , gończy polski i wyżeł niemiecki szorstkowłosy robiły furorę.Dzieci głaskały je i przytulały do woli ku wielkiej uciesze psiaków. Mieszkańcy nie spodziewali się , że psy myśliwskie są tak łagodne bez problemu mogą służyć również do zajęć z dogoterapii.Bardzo dużo pytań zadawali tutejsi rolnicy, otrzymali dużo fachowych porad np.jak i czym skutecznie chronić uprawy przed zwierzyna dziką . Myśliwi z koła  rozdawali również repelenty , odstraszające i zabezpieczające uprawy oraz deklarowali pomoc przy ochronie pól.

Dzięki temu , że członkowie koła przygotowali wyroby z dziczyzny mieszkańcy mogli popróbować kiełbas z dzika pasztetów z żurawiną ,  czy specjalności naszego prezesa Janusza Zbyrada -Tatara z rogacza, oczywiście nie zabrakło też nalewek a to wszystko z dobrodziejstwa naszych pól i kniei.

Zdecydowanie można  stwierdzić , że uczestnictwo w tego typu imprezach poprawia wizerunek myśliwych wśród mieszkańców a zwłaszcza rolników ,  nie spotkaliśmy się z żadną nieprzychylną opinią ani komentarzem wszystkim się bardzo podobało , zatem KŁ Leśnik nadal będzie promowało 95 letnią tradycję i dorobek łowiectwa i jak to stwierdził jeden z mieszkańców odwiedzających wystawę  „przecież wy macie o wiele dłuższa historię i tradycję niż koła gospodyń – promujcie się!”, no cóż od razu jakoś milej zrobiło się nam na sercu i nabraliśmy ochoty do dalszego działania.

Z myśliwskim pozdrowieniem

Darz Bór   Mariola Cygan

Dodaj komentarz

Close Menu