WISŁĄ POD BANDERAMI POLSKIEGO ZWIĄZKU ŁOWIECKIEGO

WISŁĄ POD BANDERAMI POLSKIEGO ZWIĄZKU ŁOWIECKIEGO

       

                                 WISŁĄ POD BANDERAMI POLSKIEGO ZWIĄZKU ŁOWIECKIEGO

 

            Zarządy Okręgowe Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnobrzegu oraz Kielcach w dniach 29 lipiec – 3 sierpień 2021 r. brali udział w I Flisie Myśliwych z Sandomierza do Warszawy. Celem głównym spływu było wzięcie udziału w uroczystych  obchodach rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na Wiśle w Warszawie. Flis odbył się w ramach partnerstwa zawiązanego z Fundacją Fundusz Lokalny SMK pn. „Napędzani Wisłą”.

            Członkowie PZŁ z Okręgu Tarnobrzeg oraz Kielce są w posiadaniu dwóch tradycyjnych łodzi wiślanych zwanych „pychówkami”, które stacjonują na co dzień w sandomierskim porcie.
Pod banderą Polskiego Związku Łowieckiego nadarzyła się okazja do oddania hołdu powstańcom warszawskim. Prócz wydźwięku patriotycznego tej inicjatywy myśliwi biorący udział w spływie podczas jego trwania edukowali uczestników tej patriotycznej inicjatywy. Wisła jest wyjątkowym korytarzem migracyjnym ptaków i zwierząt, a bogactwo fauny i flory potrafi zadziwić najwybredniejszych obserwatorów przyrody.

            Dzięki udziałowi PZŁ w tej inicjatywie zgromadzone tłumy mieszkańców Warszawy a szacunkowo nad brzegami Wisły w stolicy podczas tzw. „godziny W” zbiera się około 10 tyś. mieszkańców, mogły dostrzec wśród narodowych i innych flag także banderę Polskiego Związku Łowieckiego. Obecność licznych mediów, które relacjonowały to wydarzenie sprzyjała promocji naszej organizacji w całym kraju.  

Obecność myśliwych na obchodach rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego to dowód na przywiązanie naszej organizacji do patriotycznych tradycji wolnościowych. Inicjatywa ta w naszym przekonaniu sprzyja budowanie wizerunku naszego Zrzeszenia.

Dodaj komentarz

Close Menu