Rok 2019  Wojskowego Koła Łowieckiego „Oręż Sandomierz”  – wsparcie dla lokalnej społeczności, udział w imprezach okolicznościowych.

Rok 2019 Wojskowego Koła Łowieckiego „Oręż Sandomierz” – wsparcie dla lokalnej społeczności, udział w imprezach okolicznościowych.

W dniu 23 grudnia 2020 roku w ramach akcji „Myśliwska Paczka” przedstawiciele zarządu Koła przekazali na rzecz Domów Dla Dzieci i Młodzieży w Łoniowie zakupioną pralkę na wyposażenie domu.

WKŁ „Oręż Sandomierz” brało udział w „Hubertusie Nadsańskim” organizowanym przez ZO PZŁ
w Tarnobrzegu w dniu 29 września 2019 roku wystawiając pawilon z poczęstunkiem
dla uczestników.

W Staszowie dnia 22 września 2019 roku w ramach corocznego cyklu „Dni Kultury Łowieckiej”
WKŁ „Oręż Sandomierz” przekazało dla Koła Gospodyń Wiejskich z Czajkowa tuszę sarny na konkurs najlepsze pierogi oraz częstowało gości przygotowanymi daniami z dziczyzny.

 

W dniu 14 września 2019 roku w Sandomierzu odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika ppłk Antoniego Wiktorowskiego patrona 3 Batalionu Rodiotechnicznego na zaproszenie dowództwa 3BR WKŁ „Oręż Sandomierz” przygotowało pieczonego dzika i inne dania z dziczyzny dla mieszkańców Sandomierza i gości którzy brali udział w zorganizowanym z tej okazji festynie na Bulwarze
Marszałka Piłsudskiego.

Na zaproszenie Wójta Gminy Klimontów w dniu 15 sierpnia 2019 roku WKŁ „Oręż Sandomierz” włączyło się w organizację XXIII Jarmarku na Świętego Jacka przygotowując pawilon
z poczęstunkiem pieczonego dzika, gulaszu myśliwskiego z sarny, propagując działania Koła na rzecz lokalnej społeczności.

W ramach współpracy z młodzieżą szkolną w dniu 16 czerwca 2019 roku WKŁ „Oręż Sandomierz” na organizowanym dniu otwartym Szkoły Podstawowej w Gierlachowie przygotowało poczęstunek potraw z dziczyzny dla gości biorących udział w tej imprezie na zaproszenie uczniów i grona nauczycielskiego.

Dodaj komentarz

Close Menu