Pilna narada łowczych kół łowieckich dzierżawiących obwody na terenie Okręgu Tarnobrzeskiego PZŁ

                                                                                                                                            Tarnobrzeg, dnia 2018-12-29

         Pilna narada łowczych  kół łowieckich dzierżawiących obwody na terenie Okręgu Tarnobrzeskiego PZŁ

  Zarządy Kół Łowieckich Okręgu PZŁ w Tarnobrzegu

 Szanowni Koledzy – Członkowie Zarządów kół łowieckich dzierżawiących obwody łowieckie
na terenie Okręgu Tarnobrzeskiego.

   W nawiązaniu do ustaleń z narady łowczych okręgowych z Ministrem Środowiska – Henrykiem Kowalczykiem oraz Minister Małgorzatą Golińską a także z Łowczym Krajowym – Piotrem Jenochem  i Rafałem Malcem – Prezesem Naczelnej Rady Łowieckiej odbytej w dniu  28 grudnia 2018 r., jak również pismem Głównego Lekarza Weterynarii Pawła Niemczuka GIWz-403-709/2018 zwołuję w trybie pilnym w dniu 2 stycznia 2019 r. o godz. 16.00 w budynku Strzelnicy ZO PZŁ spotkanie z łowczymi kół łowieckich( lub wyznaczonym członkiem zarządu koła) dzierżawiących obwody łowieckie na terenie Okręgu Tarnobrzeskiego PZŁ.

   Przedmiotem spotkania będzie przyjęcie strategii tzw. „polowań wielkoobszarowych” na wszystkich obwodach łowieckich Okręgu. Nadmienię, że polowania te są elementem działań mających na celu redukcję populacji dzika w kontekście zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa ASF.

  Z uwagi na wagę problemu oraz wytyczne ze strony Ministerstwa Środowiska w tym zakresie proszę o obowiązkowe stawiennictwo na przedmiotowym spotkaniu. Informuję również, iż zgodnie z ustaleniami z narady z dnia 28 grudnia 2018 r. koła łowieckie, które zbagatelizują rangę problemu i zlekceważą ustalenia związane z wdrażaniem „polowań wielkoobszarowych” będzie skutkowało negatywna opinią w ubieganiu się o nowe umowy  dzierżawy obwodów łowieckich.

  Darz Bór!

Robert Bąk – Łowczy Okręgowy

Dodaj komentarz

Close Menu