POMOC UKRAINIE-ciąg dalszy

 

                                                                                   Tarnobrzeg, dnia 2022-11-07

 

 

 

                                                Koleżanki i Koledzy Myśliwi

 

             

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego Okręg Tarnobrzeg od 2021 r. jest zaangażowany w realizację zadań z zakresu pomocy obywatelom Ukrainy doświadczonych wojną. Wartość przekazanej przez naszą organizację pomocy rzeczowej sięga już blisko miliona złotych. Pozyskujemy pomoc rzeczową i finansową od kół łowieckich, innych organizacji, firm i darczyńców i dostarczamy zakupione i przekazane artykuły na rzecz cywilów i wojska przebywającej w bezpośredniej bliskości frontu. W tym zakresie zawiązaliśmy partnerstwo z Kurią Biskupią w Charkowie oraz organizacją I Care z siedzibą w Żółkwi na Ukrainie. Jako Okręg PZŁ Tarnobrzeg zorganizowaliśmy kilka misji pomocowych w tym trzy misje z pomocą w rejon bezpośrednich walk.  Posiadamy również historię udzielanej przez nas pomocy, którą mogą Państwo obejrzeć na stronie internetowej pod adresem: http://pzl.tarnobrzeg.pl/category/pomagamy-ukrainie

 

Nadchodzi zima a z nią wzmożona potrzeba wsparcia na rzecz walczącej Ukrainy. Apelujemy do Koleżanek i Kolegów myśliwych o przekazywanie używanej, zimowej odzieży myśliwskiej oraz obuwia, które spełnia dobre standardy ochrony przed zimnem. Dla walczących oddziałów na Ukrainie takie wsparcie jest dziś bardzo cenne i ważne z uwagi na nadchodzącą zimę. Z pewnością każdy z myśliwych jest w posiadaniu zbędnych kurtek czy też spodni myśliwskich, które często zalegają w garderobach domowych. Warto zweryfikować własne zasoby i ewentualnie wesprzeć naszą inicjatywę dzieląc się tym, co często jest już przez nas niewykorzystywane w łowisku.

Wsparcie rzeczowe gromadzimy w magazynie mieszczącym się na strzelnicy myśliwskiej w Tarnobrzegu przy ul. Strzeleckiej 4. Pomoc można dostarczać w godzinach pracy biura ZO PZŁ Tarnobrzeg oraz w weekendy w godzinach pracy strzelnicy.  

 

 

                                                                                                           Robert Bąk

                                                                                                      łowczy okręgowy

Dodaj komentarz

Close Menu