Wycieczka maluchów do gospodarstwa Kolegi Piotra Groszka znajdującego się w uroczysku Majdan Oblescze na terenie obwodu łowieckiego nr 267 dzierżawionego Przez Koło Łowieckie  „SOKÓŁ” nr 25 Zdziłowice.

Wycieczka maluchów do gospodarstwa Kolegi Piotra Groszka znajdującego się w uroczysku Majdan Oblescze na terenie obwodu łowieckiego nr 267 dzierżawionego Przez Koło Łowieckie „SOKÓŁ” nr 25 Zdziłowice.

Łowiectwo – wspólna pasja łącząca jakże różnych ludzi, ludzi przede wszystkim kochających przyrodę, dla których jest ona bezcenną wartością.

Myśliwi z Koła Łowieckiego „Sokół” od zawsze kładli nacisk na edukację przyrodniczą, którą przekazują najmłodszym pokoleniom i tak jest w tym przypadku kiedy to w przepiękny słoneczny dzień Kolega Piotr Groszek w swojej prywatnej zagrodzie  wspólnie z kolegami z Koła „SOKÓŁ” jak również „Grupą Rekonstrukcyjno-Historyczną im. Tadeusza Zieleniewskiego”  zorganizował spotkanie z maluchami ze szkoły w Szastarce.

Celem spotkania było uświadomienie maluchom jak ważna rolę odgrywa  gospodarka  łowiecka w przyrodzie.

W trakcie pokazu Grupy Rekonstrukcyjno-Historycznej dzieci miały możliwość przymierzyć hełm, wziąć do ręki atrapę karabinu, czy potrzymać przez chwilę bagnet lub ułańską szablę – oczywiście pod bacznym okiem opiekunów. Piotr Groszek pokazał dzieciom trofea, ubiory myśliwskie, trąbki sygnałowe itp. Opowiadał o zwierzętach i ptakach, objaśnił czym naprawdę jest myślistwo – obalając przy okazji nieprawdziwe stereotypy krążące o myśliwych, oczywiście językiem na miarę percepcji małych odbiorców. Następnym etapem było zwiedzania pod przewodnictwem gospodarza zagrody w której hodowane są jelenie, daniele i bydło szkockie. Na koniec pozostało  podsumowanie spotkania przy grillu, wysłuchanie opowiadań z leśnej kniei oraz wręczenie drobnych upominków maluchom i przejazd zabytkowymi pojazdami, które są w posiadaniu Grupy Rekonstrukcyjno-Historycznej z Majdanu Obleszcze.                   W spotkaniu udział wzięli również rodzice, opiekunowie oraz wychowawcy ze szkoły.

W imieniu Braci Łowieckiej organizatorom składamy serdeczne podziękowania.

                                                                                                                            Z myśliwskim pozdrowieniem

                                                                                                                                                  „Darz Bór”

                                                                                                                                 Łowczy Koła – Konrad Łukasik

 

                                                                                                                           

 

Dodaj komentarz

Close Menu