Stoisko łowieckie KŁ „Ziemia Sandomierska” w Sandomierzu  podczas Powiatowego Święta Plonów Koprzywnica 2019

Stoisko łowieckie KŁ „Ziemia Sandomierska” w Sandomierzu podczas Powiatowego Święta Plonów Koprzywnica 2019

Koło Łowieckie „Ziemia Sandomierska”  w Sandomierzu wzięło udział w dożynkach powiatu sandomierskiego, które odbyły się 25 sierpnia 2019 roku w Koprzywnicy pod nazwą Powiatowe Święto Plonów Koprzywnica 2019.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w przepięknym pocysterskim klasztorze wzniesionym na początku XIII wieku, obecnie kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Floriana w Koprzywnicy. Następnie uczestnicy  barwnym korowodem, na czele z obecnymi na Mszy Świętej wieńcami dożynkowymi oraz sztandarami, w tym pocztem sztandarowym KŁ „Ziemia Sandomierska” przeszli na Stadion KS Koprzywnianka, gdzie odbyła się główna część obchodów.

Oficjalnego otwarcia dokonali Starosta sandomierski Marcin Piwnik oraz Burmistrz Miasta i Gminy Koprzywnica Aleksandra Klubińska. Imprezę zapoczątkowała prezentacja tradycyjnych wieńców dożynkowych przygotowanych przez poszczególne gminy powiatu.  Następnie na scenie wystąpiły lokalne talenty artystyczno -wokalne , zespoły ludowe, soliści a także  grupy taneczne.

Na płycie stadionu rozlokowano mnóstwo stoisk, o różnym charakterze – od stoisk kół gospodyń wiejskich po lokalne stowarzyszenia, organizacje oraz przedsiębiorców. Koledzy z Koła Łowieckiego Ziemia Sandomierska przygotowali stoisko łowieckie, które przez lata wrosło w obraz tego typu imprez na sandomierskiej ziemi. Tradycyjnie częstowano gulaszem z dzika, wyrobami z dziczyzny oraz dodatkami. Dla najmłodszych zostały przygotowane desery w postaci ciast i różnego rodzaju słodkości. Pogoda dopisała, było słonecznie, a wręcz upalnie. Gwiazdą wieczoru był zespół Baciary. Obchody zakończyła taneczna zabawa z zespołem „NEW VISION”.

 

Z łowieckim pozdrowieniem
Darz Bór
Sebastian Wołos

Dodaj komentarz

Close Menu