Poszukiwania padłych dzików – walczymy z ASF

 

 

Poszukiwania padłych dzików – walczymy z ASF

 

            W dniach 10, 16 i 17 marca b.r. na terenie Okręgu PZŁ w Tarnobrzegu odbyły się zmasowane poszukiwania padłych dzików z uwagi na występowanie wirusa ASF. Poszukiwania odbyły się na obwodach łowieckich przylegających bezpośrednio rzeki Wisły i w jej dolinie. Obszar ten stanowi naturalny korytarz ekologiczny dla wędrówki i przemieszczania się zwierząt dziko żyjących w tym dzików.  Poszukiwania objęły obwody łowieckie dzierżawione przez Koła: „Pustułka” Ożarów, „Nemrod” Małyszyn, „Jarząbek” Ostrowiec Świętokrzyski oraz „Bażant” Dwikozy.

          Poszukiwania odbyły się wspólnie z Powiatową Inspekcją Weterynaryjną z Opatowa oraz Sandomierza. Udział w poszukiwaniach wziął również Wojewódzki Lekarz Weterynarii – dr Bogusław Konopka. Dodatkowo akcję wsparły oddziały Wojsk Obrony Terytorialnej oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Tarłów oraz gminy Dwikozy.

          Zarząd Okręgowy składa gorące podziękowania Prezesom i Łowczym Kół Łowieckich: Pustułka” Ożarów, „Nemrod” Małyszyn, „Jarząbek” Ostrowiec Świętokrzyski oraz „Bażant” Dwikozy za wzorową organizację poszukiwań. Dziękujemy szczególnie wszystkim myśliwym uczestniczącym w akcji poszukiwawczej oraz apelujemy o dalsze czynności związane z ich kontynuacją a także o aktywne prowadzenie odstrzału sanitarnego dzików.

 

 

 

Dodaj komentarz

Close Menu