Myśliwi na rzecz Walczącej Ukrainy – przygotowania do kolejnej misji humanitarnej             

Myśliwi na rzecz Walczącej Ukrainy – przygotowania do kolejnej misji humanitarnej            

 

 

Myśliwi na rzecz Walczącej Ukrainy – przygotowania do kolejnej misji humanitarnej

           

 

        Polski Związek Łowiecki Okręg Tarnobrzeg jest na etapie przygotowywania kolejnej misji humanitarnej z pomocą walczącej Ukrainie. Wychodząc naprzeciw wyjątkowo trudnej sytuacji związanej z gromadzeniem pomocy rzeczowej i finansowej na rzecz organizowanego wsparcia Okręg nasz zawiązał partnerstwo z Polskim Czerwonym Krzyżem Oddział Przeworsk oraz Starostwem Powiatowym w Stalowej Woli i Tarnobrzegu. Dzięki wsparciu PCK zgromadzono blisko 1500 litrów mleka oraz tyleż samo litrów soków. Dodatkowo PCK przekazało kilka kartonów z lekami oraz środkami opatrunkowymi. Kolejne wsparcie pozyskano od Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli oraz Tarnobrzegu. Nabyto artykuły higieniczne, chemię domową, środki medyczne w tym opatrunki oraz żywność długoterminową i leki. Tym sposobem na chwilę obecną zgromadzono pomoc, którą przewiezie w dniu 1 grudnia b.r. cztery samochody dostawcze. Warto również wspomnieć o wsparciu myśliwych z Czech, którzy odpowiedzieli na nasz apel o wsparcie i przekazali kilka kompletów odzieży zimowej i obuwia o wysokiej jakości użytkowania.

            Zebraną w ten sposób pomoc przekażemy wspólnie z stowarzyszeniem I Care z Ukrainy do zniszczonego miasta Izum w obwodzie Charkowskim oraz pod Bachmut. Są to w chwili obecnej regiony najbardziej wymagające wsparcia humanitarnego z uwagi na bliskość działań zbrojnych oraz skalę zniszczeń wywołanych okupacją i trwającą wojną.

            Zarząd Okręgowy PZŁ w Tarnobrzegu zwrócił się dodatkowo z apelem do Lasów Państwowych reprezentowanych przez Nadleśnictwa z obszaru Okręgu o ewentualną zbiórkę używanej odzieży o podwyższonych standardach stosowania.

Dodaj komentarz

Close Menu