Koło łowieckie “Nadwiślańskie” w Radomyślu nad Sanem uczestniczyło w obchodach 101 rocznicy odzyskania niepodległości.

Koło łowieckie “Nadwiślańskie” w Radomyślu nad Sanem uczestniczyło w obchodach 101 rocznicy odzyskania niepodległości.

Jak co roku tak i w tym w 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości przedstawiciele K.Ł. „Nadwiślańskie” w Radomyślu nad Sanem wzięli udział w uroczystych jej obchodach pod patronatem Wójta Gminy Radomyśl nad Sanem.

Uroczystości rozpoczęły się 8 listopada w Zespole Szkół w Radomyślu nad Sanem, gdzie jej najmłodsi wychowankowie z przedszkola 4-5 latki zaprezentowali piękny występ artystyczny w formie pantomimy. Na zaproszenia dyrektora placówki uczestniczyli w tym występie członkowie zarządu koła, koledzy Julian Geneja łowczy koła i jednocześnie radny z Radomyśla nad Sanem oraz prezes  Sylwester Chmielowiec. Po występie artystycznym zostały złożone wiązanki kwiatów i zapalono znicze przez przedstawicieli samorządu terytorialnego, uczniów jak również w imieniu myśliwych pod tablicą poświęconą złożenia przysięgi przez radomyski Oddział Strzelecki, który wyruszył do walki o honor i wolność Ojczyzny w dniu 4 sierpnia 1914.

Kulminacja obchodów miała miejsce w dniu 11 listopada. W tym dniu w godzinach porannych Wójt Gminy Pan Jan Pyrkosz, kol. Paweł Nowak reprezentujący Z.O. PZŁ w Tarnobrzegu, koledzy Julian Geneja i Sylwester Chmielowiec złożyli wiązanki kwiatów oraz zapalili znicze pod Krzyżem ofiar obozu NKWD w Żabnie. Posadzone zostały również symboliczne 2 dęby pamięci. Następnym punktem obchodów była Msza Św. odprawiona w intencji Ojczyzny przez Ks. kanonika Józefa Turonia w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia. W eucharystii jak i w dalszej części obchodów koło reprezentował poczet sztandarowy w składzie: kol. Marek Rębisz, kol. Tadeusz Pietrowicz i kol. Mirosław Sowa. Po nabożeństwie jego uczestnicy przeszli przy akompaniamencie orkiestry dętej na Mały Rynek pod pomnik ”Poległych i zaginionych w czasie I wojny światowej 1914-1918”, gdzie zostały złożone wieńce i zapalone znicze. Na zakończenie uczestnicy uroczystości udali się na Duży Rynek pod pomnik „Walczyli o Niepodległą” (współfinansowany uchwalą WZ ze środków koła) pod którym również złożono kwiaty i zapalono znicze. I to był ostatni punkt zaplanowanych na ten dzień uroczystości.

 

Darz Bór

Sylwester Chmielowiec

 

Dodaj komentarz

Close Menu