Klub Dian Wadera na pikniku myśliwskim w Nowej Dębie.

Klub Dian Wadera na pikniku myśliwskim w Nowej Dębie.

15 września Koło Łowieckie Nr 197 „Ryś” przy JW 2090 w Nowej Dębie obchodziło Jubileusz 70-lecia. Z tej okazji na placu przed Samorządowym Ośrodkiem Kultury w Nowej Dębie odbył się piknik dla społeczności lokalnej,  myśliwych i sympatyków łowiectwa. Organizatorzy zadbali o swoich gości. Każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie spędzając czas przy muzyce myśliwskiej, obejrzeć wystawę łowiecką, wziąć udział w konkursach, czy skosztować potraw z dziczyzny.

Koleżanki z Klubu Dian „Wadera” również utworzyły swoje stoisko promocyjno-edukacyjne, do którego zaprosiły najmłodszych uczestników spotkania. Maluchy zachęcone atrakcyjnymi nagrodami z zaangażowaniem przystąpiły do konkursu plastycznego. Pod czujnym okiem rodziców wykonały barwne prace. Starannie dobrane kolory kredek sprawiły, że obrazki wyglądały bardzo realistycznie. Komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia wyłaniając laureatów konkursu. Ostatecznie nagrodzono jedenaście prac. Gry edukacyjne i książki będą dla maluszków wspaniałą pamiątką. Niewątpliwie największym zwycięzcą okazał się sześciolatek, który w nagrodę za najpiękniejszą pracę otrzymał rower.

Tradycyjnie, podczas pikniku, maluchy wspólnie z dianami wykonywały balonowe zwierzątka, kolorowały obrazki. Największym zainteresowaniem cieszyły się torby ekologiczne, które każdy uczestnik przyozdabiał samodzielnie rysunkami zwierząt z rodzimych pól i lasów.

Bardzo dziękujemy Kołu Łowieckiemu Nr 197 „Ryś” przy JW 2090 w Nowej Dębie za zaproszenie na piknik. Z okazji Jubileuszu 70-lecia życzymy Zarządowi Koła i całej Braci Łowieckiej satysfakcji, pomyślności, zdrowia, pogody ducha i entuzjazmu w realizacji Waszych marzeń na niwie łowieckiej. Niech Święty Hubert obdarza Was darami w życiu zawodowym, osobistym i rodzinnym.

Justyna Tomecka, Elżbieta Skrzypek

Dodaj komentarz

Close Menu