Z pomocą humanitarną na Ukrainie – XIV misja humanitarna myśliwych w rejony walk

Z pomocą humanitarną na Ukrainie – XIV misja humanitarna myśliwych w rejony walk

 

 

Z pomocą humanitarną na Ukrainie – XIV misja humanitarna myśliwych w rejony walk

 

 

           W dniach od 9 do 12 luty b. r. Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiegow Tarnobrzegu w partnerstwie z Polskim Czerwonym Krzyżem Oddział Przeworsk oraz Wójtem Gminy Leżajsk zrealizował kolejną, XIV misję humanitarną na rzecz walczącej Ukrainy. Misja została zorganizowana w rejon Torecka – miejscowości leżącej około 25 km od Awdijewki.

        W ramach tej misji myśliwi z Okręgu Tarnobrzeg przetransportowali pakiety żywnościowe i pakiety ze środkami higieny osobistej – blisko 2 tony, kilkadziesiąt śpiworów oraz piecyki dla wojska.

        „Na wschodzie Ukrainy podczas naszej misji zastaliśmy surową zimę. Towarzyszył nam mróz oraz śnieg, co było bardzo uciążliwe dla poruszania się po drogach i tak mocno zdewastowanych przez wojnę. Ogólnie widać bardzo duże zmęczenie wojną na twarzach spotkanych ludzi – zarówno wśród cywilów jak i wojskowych. Przekazaliśmy w ramach naszej misji ponad 2 tony żywności oraz środków higieny osobistej. Te ostatnie okazały się szczególnie potrzebne, gdyż ludzie do których trafił ten rodzaj pomocy nie korzystali ze środków typu szampon czy mydło od ponad pół roku. W rejonie w którym byliśmy słychać było odgłosy walk pod Awdijewką oraz Bachmutem. Skala zniszczeń osiedla w którym byliśmy była olbrzymia. Praktycznie każdy dom i blok mieszkalny został trafiony pociskami bądź ich odłamkami”. – Robert Bąk łowczy okręgowy ZO PZŁ Tarnobrzeg, uczestnik misji.

 

        Zarząd Okręgowy PZŁ w Tarnobrzegu planuje organizację kolejnej misji z pomocą humanitarną na Ukrainę. Tym razem w rejon miasta Chersoń. Osoby chętne wesprzeć naszą inicjatywę mogą dokonać wpłaty na konto Okręgu pod nr PEKAO S.A. O/Tarnobrzeg
38 1240 2744 1111 0000 3990 9866 z dopiskiem „Pomoc walczącej Ukrainie”.
Ze zgromadzonych środków zostanie zakupione paliwo do samochodu transportującego pomoc humanitarną.

Dodaj komentarz

Close Menu