“Diana po polowaniu”

“Diana po polowaniu”

W dniach 26-28 kwietnia w Zielonej Górze odbyły się ogólnopolskie warsztaty dla polujących kobiet pn. „Diana po polowaniu”. Warsztaty te zostały zorganizowane przez Zarząd Główny PZŁ, Zielonogórski Zarząd Okręgowy  i Klub Dian PZŁ.

               Diany z 21  Zarządów Okręgowych przybyły do tego urokliwego miejsca, aby spędzić cudowne chwile w swoim gronie. Wypełniony po brzegi grafik i  różnorodność  zajęć sprawiły, że ten czas upłynął nam bardzo szybko. Zbijałyśmy budki lęgowe, wykonywałyśmy z siana i runa leśnego  dziczą watahę. Uczyłyśmy się udzielać pierwszej pomocy, co jest bardzo potrzebne również  w codziennym życiu. Nie obyło się oczywiście bez zajęć kulinarnych, na których powstawały przepyszne dania. Tatar z jelenia królował na stole podczas wieczornej uroczystej kolacji połączonej    z wspaniałą zabawą do rana. Piotr Leon Bogdanowicz z Akademii Świadomego Myśliwego podczas zajęć dzielił się z nami wiedzą, jak zachowywać się podczas blokowania polowań . Nie było by warsztatów dla ,,Dian” bez treningów strzeleckich, które tym razem wyglądały troszkę inaczej niż te, w których często bierzemy udział na co dzień.  Przodowała broń  czarnoprochowa i krótka. Treningi były prowadzone przez wybitnych fachowców. Jednym z nich był  mistrz świata w strzelaniu z pistoletu czarnoprochowego. Byłyśmy zaszczycone że mogłyśmy strzelać z tak utytułowanymi osobami. Niektóre z nas zapałały również  miłością do tego rodzaju treningów.

               W doskonałej atmosferze spędziłyśmy trzy intensywne dni. Mamy nadzieję, że będziemy uczestniczyć w kolejnych warsztatach za rok. W tym miejscu chciałyśmy również serdecznie podziękować organizatorkom za możliwość spędzenia czasu razem, za wspaniałą atmosferę, za rozmowy, za nowe przyjaźnie jakie zawiązały się w czasie tych warsztatów. Mamy nadzieję ,że zobaczymy się niedługo na kolejnym spotkaniu ,,Dian” jak również w naszej cudownej kniei.

Z myśliwskim pozdrowieniem ,,Darz Bór”

Klub Dian Wadera.

Dodaj komentarz

Close Menu