Warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży z zakresu wiedzy o myślistwie i łowiectwie w K.Ł. San Skowierzyn.

Warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży z zakresu wiedzy o myślistwie i łowiectwie w K.Ł. San Skowierzyn.

W piękne jesienne przedpołudnie 22 października tego roku Zarząd Koła Łowieckiego San Skowierzyn w Orliskach gościł w Domku Myśliwskim dzieci i młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Skowierzynie.

Nasi myśliwi: pan Andrzej Stec, pan Tadeusz Kałdon, pan Mirosław Motyka i pani Jolanta Kruszelnicka „Diana”, opowiedzieli uczestnikom spotkania o swoich pasjach łowieckich.

Celem zorganizowanych warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży z zakresu wiedzy o myślistwie i łowiectwie było przekazanie informacji o zasadach obowiązujących w Kole Łowieckim. Uświadomienie młodym słuchaczomo obowiązującej odpowiedzialności za mądre gospodarowanie zasobami lasu.

Młodzież chętnie zadawała pytania i licznie uczestniczyła w zorganizowanym konkursie wiedzy o zwierzętach, myślistwie i łowiectwie.Radość sprawiły nagrody i wyróżnienia. Podziwiano trofea myśliwskie.

W „myśliwskiej chatce” i leśnym klimacie nadzwyczajnie smakowały grillowane kiełbaski. Obiecaliśmy sobie kolejne miłe spotkania, z czego dzieci bardzo się cieszyły, dziękując za wspaniałe spotkanie.

Małgorzata Cygan

 

Dodaj komentarz

Close Menu