UCZCIJMY PAMIĘĆ „Żołnierzy Wyklętych”

UCZCIJMY PAMIĘĆ „Żołnierzy Wyklętych”

           Szanowne Koleżanki i Koledzy – Członkowie Zarządów Kół Łowieckich oraz Myśliwi

 

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnobrzegu zachęca Koleżanki i Kolegów Myśliwych oraz koła łowieckie do aktywnego włączenia się w obchody  Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Nasze Zrzeszenie jest organizacją, która powinna czynnie wspierać działania społeczne i patriotyczne w regionach. Dzień ten akcentuje prawdę historyczną, szczególnie ważną w polskiej drodze do współczesnej wolności i niepodległości. Utrwalanie władzy ludowej, jakie nastąpiło po II wojnie światowej to dziesiątki tysięcy ofiar i prześladowań oraz blisko 5 tysięcy wykonanych wyroków śmierci na polskich patriotach w „ubeckich katowniach”.  Wśród naszych pól i lasów znajdują się mogiły tych, którzy nie pogodzili się z sowietyzacją Polski i oddali swe – często młode życie – za ideę wolności i niezawisłości. Właśnie pamięci „Żołnierzy Wyklętych” należy zadośćuczynić i w dniu 1 marca uczcić „zapomnianych leśnych bohaterów”.

Zarząd Okręgowy w tym dniu włączy się w obchody pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Tarnobrzegu, gdzie z przedstawicielami samorządu terytorialnego złoży wiązankę kwiatów pod pomnikiem mjr. Hieronima Dekutowskiego „Zapory”. Dla zebranych ufundujemy również posiłek przygotowany na bazie dziczyzny.

Zapraszamy Koleżanki i Kolegów do udziału w tejże uroczystości. Jej program znajdziecie na naszej stronie internetowej.

Nie wolno nam zapomnieć, że dzięki tym bohaterom dziś cieszymy się wolnością, demokracją oraz swobodą przekonań i myśli, dlatego oddanie im należytych honorów poprzez udział w lokalnych bądź regionalnych uroczystościach patriotycznych w tym dniu
jest tak ważny. Zachęcamy również Koleżanki i Kolegów Myśliwych oraz koła łowieckie do objęcia opieką miejsc poświęconych pamięci „Żołnierzy Wyklętych” zlokalizowanych na obwodach łowieckich, na których gospodarujecie. Będzie to ważny element służby na rzecz Polski, którą pełnimy jako Polski Związek Łowiecki.

 

Darz Bór!

Robert Bąk  – łowczy okręgowy

Dodaj komentarz

Close Menu