Z patriotyczną nutą – PZŁ ZO Tarnobrzeg współorganizatorem pochówku  Żołnierza Niezłomnego

Z patriotyczną nutą – PZŁ ZO Tarnobrzeg współorganizatorem pochówku Żołnierza Niezłomnego

 

Zarząd Okręgowy PZŁ w Tarnobrzegu jest współorganizatorem uroczystości pogrzebowych szczątków Tadeusza Gajdy „Tarzana” – Bohatera Niezłomnego regionu wideł Wisły i Sanu. Organizatorem pochówku jest Prezydent Miasta Stalowej Woli wraz z Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie oraz Fundacją „Biografie Codzienności”. Uroczystości pogrzebowe zostały zaplanowane w dniach 4-5 października 2019 r., a miejscem pochówku będzie Cmentarz Wojenny w Stalowej Woli-Rozwadowie.

Odczuwając głęboką potrzebę docenienia zasług dla wolności i niezawisłości Polski, jakie wniósł swoją postawą Tadeusz Gajda „Tarzan” poprzez walkę z okupantem niemieckim, a następnie powojennym systemem władzy komunistycznej, pragniemy podjąć działania na rzecz upamiętnienia jego bohaterstwa. „Tarzan” prowadził swą walkę z okupantem w lasach, w których my jako myśliwi obecnie prowadzimy gospodarkę łowiecką. Jego oddział był tzw. „oddziałem leśnym”. Rolą PZŁ będzie pełnienie warty honorowej przy trumnie ze szczątkami oraz zapewnienie poczęstunku dla blisko 250 przybyłych na tę uroczystość harcerzy, a także Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, licznych grup rekonstrukcji historyczne, orkiestry wojskowej, zaproszonych gości i przedstawicieli najwyższych władz państwowych oraz samorządowych.

Zapraszamy myśliwych do włączenia się w uroczystości pogrzebowe, które są manifestacją patriotyzmu i przywiązania PZŁ do tradycji wolnościowych i niepodległościowych. Jeżeli możecie, przybądźcie w strojach organizacyjnych. Dzięki takim postaciom jak Tadeusz Gajda „Tarzan” dziś możemy i my – jako myśliwi – cieszyć się wolnością i demokracją, za którą ten Żołnierz Niezłomny oddał swe młode życie.

Zachęcam również do zapoznania się z broszurą w której znajduje się biogram „Tarzana”.

 

Oczekując udziału w uroczystościach

 

Robert Bąk – łowczy okręgowy

https://www.wevideo.com/view/1458217244

BrOSZURA TARZAN

 

Dodaj komentarz

Close Menu