Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Tarnobrzegu  wesprze upamiętnianie lokalnego męczeństwa w miejscowości Żabno,  gmina Radomyśl nad Sanem.

Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Tarnobrzegu wesprze upamiętnianie lokalnego męczeństwa w miejscowości Żabno, gmina Radomyśl nad Sanem.

Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Tarnobrzegu podjął decyzję o inicjatywie patriotycznej na rzecz upamiętnienia bohaterstwa żołnierzy podziemia antykomunistycznego z regionu wideł Wisły i Sanu. W tym celu Zarząd nawiązał współpracę z Fundacją Fundusz Lokalny SMK, która jest partnerem dla tej inicjatywy, zaś jej zasadniczą rolą była formalna legalizacja zbiórki publicznej oraz użyczenie konta bankowego na zebrane środki finansowe. Zbiórkę środków finansowych odbyła się podczas „Hubertusa Nadsańskiego 2019”. Zebrane fundusze na poziomie 3200 PLN przeznaczone zostaną na zagospodarowanie miejsca upamiętniającego męczeństwo żołnierzy więzionych w obozie NKWD w miejscowości Żabno, gmina Radomyśl nad Sanem. W sierpniu b.r. władze samorządowe Gminy Radomyśl nad Sanem postawiły w miejscu byłego obozu krzyż wraz z tablicą pamiątkową. Zebrane środki przez myśliwych posłużą teraz do wykonania ogrodzenia krzyża i bezpośredniego zagospodarowania jego otoczenia w formie wykonania alejki żwirowej, nasadzeniu krzewów ozdobnych i tzw. „Dębów Pamięci”. Uroczyste uwieńczenie prac nastąpi w dniu 11 listopada 2019 r. podczas obchodów Dnia Niepodległości.

Zarząd Okręgowy PZŁ w Tarnobrzegu składa podziękowania wszystkim zaangażowanym w zbiórkę oraz ludziom dobrej woli, którzy wsparli nasze przedsięwzięcie patriotyczne.

Darz Bór.

Dodaj komentarz

Close Menu