Koła łowieckie z powiatu janowskiego na Festiwalu Kaszy „Gryczaki”.

Koła łowieckie z powiatu janowskiego na Festiwalu Kaszy „Gryczaki”.

Festiwal Kaszy Gryczaki jest imprezą cykliczną, która każdego roku gromadzi smakoszy z całej Polski chcących skosztować kuchni regionalnej powiatu janowskiego. Ma on na celu promocję tradycyjnej kuchni, która jest silnie oparta o kulinarne dziedzictwo regionu. Uczestnik spotkania może wtedy spróbować słynnych gryczaków, jaglaków, lokalnych wyrobów wędliniarskich. Festiwal pokazuje, że granice w gotowaniu nie istnieją, a kreatywność potraw i smakowitość z roku na rok zaskakują. Imprezie towarzyszą kiermasze sztuki ludowej, koncerty, plebiscyty i konkursy.

Już po raz kolejny na festiwalu nie zabrakło także akcentu łowieckiego. Specjalnie na tę okazję wspólne stoisko kół myśliwskich działających na terenie powiatu janowskiego utworzyły: koło łowieckie nr 25 „Sokół” Zdziłowice”, koło łowieckie nr  42 „Janowskie Bory” w Janowie Lubelskim i koło łowieckie nr 64 „Darz Bór” w Janowie Lubelskim. W naszym namiocie uczestnicy spotkania mogli skosztować typowych dań myśliwskich serwowanych z kuchni polowej. Smakosze wędlin mogli delektować się pyszna kiełbasą z dzika. Był też smalczyk z ogórkiem kiszonym. Słodycze, babeczki z serem, pieróg gryczany i jaglany. Zadbaliśmy także o najmłodszych. Na nasze zaproszenie swoje stoisko utworzyły Koleżanki z Klubu Dian Wadera działającym przy Z.O.  PZŁ w Tarnobrzegu. Najmłodsi uczestnicy spotkania z zaangażowaniem brali udział w konkursach plastycznym i przyrodniczo-łowieckim, gdzie na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Ponadto dzieci mogły sprawdzić się artystycznie tworząc własnego projektu torby ekologiczne lub balonowe zwierzątka. Dla maluszków zapewniliśmy także malowanie twarzy. Starszych zainteresowało koło fortuny, przy którym mogli wykazać się wiedzą z zakresu łowiectwa. Koledzy myśliwi przygotowali także wystawę trofeów łowieckich.

Uczestnikom Festiwalu dziękujemy za odwiedziny naszego stoiska, za pochlebne uwagi odnośnie wystawy łowieckiej i przyrządzonych potraw. Dzieciom dziękujemy za trud pracy włożony w przygotowanie prac plastycznych, za wiedzę jaką wykazali się w kole fortuny i quizie wiedzy przyrodniczo-łowieckiej. Kolegom myśliwym i ich rodzinom za godne reprezentowanie Polskiego Związku Łowieckiego.

Darz Bór

Justyna Tomecka

Krzysztof Sosnówka

Zenon Nieradka

Dodaj komentarz

Close Menu