Dnia 04.08.2018 r. w Gdańsku odbył się XIX Memoriał Adama Kraińskiego. W tym roku zwycięzcą memoriału w klasie open został Piotr Szyszka, który zdobył 477 punktów w sześciu kategoriach strzeleckich: krąg, oś, przeloty, zając, dzik i rogacz. Drugie i trzecie miejsce zdobyli Tomasz Surma i Mariusz Pasztaleniec - po 474 pkt. Zawody należą do tzw. Edycji „Wawrzynowej” ligi strzeleckiej PZŁ.

Resized 20180804 193723 5868

Dnia 12.08.2018 r. odbyło się I Grand Prix Skeet w Radomiu.

Na zawody zgłosiło się 24 zawodników, którzy zostali podzieleni na cztery sześcioosobowe grupy. Jest to pierwszy etap zmagań o nagrodę, jaką jest polowania na łosie w Szwecji – nagroda została ufundowana przez Biuro Polowań Huntpol dla pierwszego i drugiego miejsca. Finał i ogłoszenie wyników zostanie przedstawiony 9 września na ostatnim etapie zmagań.

Najlepsze wyniki uzyskali:

1.Miejsce Piotr Sosińsk 290/300 pkt.10 pkt. Premia 300 pkt.

1. 2. Miejsce Robert Jędral 290/300 pkt.8 pkt.298 pkt.

3.Miejsce Rajmund Cieślak 290/300 pkt.6 pkt.296 pkt.

P1380345

No i koniec nasza młodzież. Dnia 11 i 12 sierpnia na strzelnicy w Opolu rozegrany został Puchar Lata Compak Spotring. Zawody w klasie Junior wygrał Kamil Pasztaleniec z wynikiem 183/200, a zaraz za podium , czwarte miejsce zajął Damian Tomala z wynikiem 169/200. W klasie Open szóste miejsce Kamil Pasztaleniec, ósme miejsce zajął Sławek Tomala.

received 504502293327099Resized received 245757919598405 4710Resized received 1800960556654622 2970

Wielkie gratulacje dla naszych zawodników, jesteście dumą naszego okręgu. Życzymy kolejnych sukcesów.