29 lipca br., w Parku Miejskim w Nisku odbyła się II edycja imprezy łowieckiej pn. „Niżański Festiwal Kultury Łowieckiej”. Imprezę komendą „sztandary kół łowieckich wprowadzić” otworzył kol. Sławomir Lubera, szczególnie zaangażowany w organizację festiwalu. Komenda była hasłem dla wprowadzenia na scenę korowodu pocztów sztandarowych.

Po podziękowaniach Burmistrza Gminy i Miasta Nisko, złożonych na ręce przedstawicieli Kół Łowieckich i Nadleśnictw, wystąpił Zespół Sygnalistów Myśliwskich „RARÓG”, który działa przy Okręgowej Radzie Łowieckiej w Tarnobrzegu pod kierownictwem niżanki pani Teresy Sibigi. Następnie na scenie wystąpił REPREZENTACYJNY ZESPOŁ MUZYKI MYŚLIWSKIEJ PZŁ „CAPELLA ZAMKU RYDZYŃSKIEGO” pełniący rolę gwiazdy festiwalu. Po koncercie przed sceną kolega Marek Zdeb, który jest członkiem Okręgowej Komisji Kynologicznej przy ZO PZŁ w Rzeszowie zaprezentował rasy psów myśliwskich – najlepszych przyjaciół każdego myśliwego – a wśród nich rasy: łajka, seter, chart czy bigiel, które cieszą się największą popularnością.

Kolejnym punktem programu był koncert Myśliwskiej Orkiestry Dętej "Echo Kniei" oraz koncert Niżańskiego Chóru „Echo” Klubu Seniora w Nisku. Orkiestra i Chór pod kierownictwem pana Józefa Magryty zaprezentował utwory muzyki myśliwskiej, ale i rozrywkowej.

Na zakończenie programu na scenie, organizatorzy zaprosili na inscenizację niesamowitego spektaklu przyrody, jakim jest rykowisko, w wykonaniu wabiarzy i sygnalistów. Poza programem na scenie cały park tętnił życiem, za sprawą dodatkowych atrakcji: pokazu sokolniczego czy pokazu łucznictwa. Nie zabrakło także licznych stoisk kół łowieckich: „BAŻANT” NISKO , „CIETRZEW” JASTKOWICE , „GAWRA” RUDNIK N/SANEM , „GŁUSZEC” TARNOBRZEG, „KNIEJA” STALOWA WOLA , „NADWIŚLAŃSKIE” RADOMYŚL N/SANEM , „SYGNAŁ” NISKO, a także stoisk Lasów Państwowych – Nadleśnictwa Rudnik oraz Rozwadów. Uwagę odbiorców skupiła wystawa Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej Oddział w Rzeszowie. Dopełnieniem imprezy była degustacja smacznych potraw z dziczyzny. Organizatorem Niżańskiego Festiwalu Kultury Łowieckiej był Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” oraz Polski Związek Łowiecki – Zarząd Okręgowy w Tarnobrzegu. Impreza miała na celu ukazanie, że łowiectwo to nie tylko polowanie, ale wiele innych aspektów jak: hodowla, obcowanie z przyrodą czy kultura łowiecka.

Darz bór.

IMG 0275IMG 0402IMG 0479IMG 0584IMG 0635IMG 0643IMG 0646IMG 0659IMG 0660IMG 0675IMG 0685IMG 0691