Zarząd Okręgowy PZŁ w Tarnobrzegu informuje, że ogłasza zapisy dla chętnych myśliwych z Okręgu , którzy chcą przyswajać wiedzę i umiejętności w zakresie pełnienia roli sygnalisty myśliwskiego. Planowane rozpoczęcie kursu to miesiąc wrzesień 2018 r. Organizacja zajęć przewiduje spotkania raz w tygodniu w godzinach, które zostaną uzgodnione z grupą na spotkaniu organizacyjnym. Koszty związane z kursem pokrywa Zarząd Okręgowy. Zajęcia będą prowadzone przez kol. Teresa Sibigę – kierownika Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Raróg”, działającego przy Okręgu PZŁ w Tarnobrzegu. Zapraszamy chętnych. Zapisy prosimy kierować poprzez pocztę elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie na nr Zarządu Okręgowego – 15 822 60 89.

Darz Bór!

Spotkanie Łowczego Okręgowego z myśliwymi i Zarządem Koła Łowieckiego
„ Bażant” Dwikozy

W dniu 12.06.2018 r. na posiedzeniu Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego do Zarządu Okręgowego w Tarnobrzegu zoslali powołani:

Kol. Jacek Pomykała-Nadleśniczy Nadleśnictwa Rozwadów-Koło Łowieckie Cietrzew Jastkowice

Kol.Grzegorz Jelonek-Łowczy Koła Łowieckiego Pustułka Ożarów

Sylwetki nowych członków Zarządu Okregowego przedstawimy w najbliższym czasie.

Gratulujemy.

Darz bór.

 Uchwała Zarządu Głównego P.Z.Ł.

Zarząd Okręgowy na ostatnim posiedzeniu podjął decyzję dotyczącą zakupu 2 maszyn do wyrzutu rzutków. Maszyny te zastąpią wyeksploatowane już urządzenia, które obsługują na strzelnicy myśliwskiej Okręgu stanowisko tzw. Skeeta. Ponadto dodatkowo zostały już przekazane do testowania 2 maszyny polskiego producenta Paszendy, które będą stanowić park maszynowy do obsługi tzw. parkoura. Konkurencja ta zyskuje coraz więcej zwolenników i wpływa w bardzo dynamiczny sposób na podnoszenie umiejętności strzeleckich myśliwych.

            Strzelnica jako obiekt stanowi dobro wspólne myśliwych z terenu Okręgu. Jej rozwój w oparciu o posiadane środki finansowe Okręgu stanowi priorytet dla obecnego Łowczego Okręgowego i jego Zarządu. Obecnie obiekt ten jest czynny przez 4 dni w tygodniu. Od 1 września planowana jest dostępność strzelnicy przez 7 dni w tygodniu z tą różnicą, że wyłączeniu będą podlegać określone dni lub godziny, na potrzeby treningów strzeleckich dla kadry Okręgu.

Już dziś zapraszamy kolegów myśliwych do wykorzystywania strzelnicy w celu podnoszenia własnych umiejętności strzeleckich. 10 listopada b.r. chcemy na tym obiekcie w sposób wyjątkowy włączyć się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym celu chcemy zorganizować ogólnopolskie zawody strzeleckie „O Puchar Niepodległości” oraz wmurować pamiątkową tablicę w budynek strzelnicy upamiętniającą tą rocznicę. Posadzimy również Dąb Niepodległości.

Już wkrótce podamy więcej szczegółów dotyczących planów rozwojowych strzelnicy oraz strzelectwa w Okręgu.

Spotkanie Łowczego Okręgowego z Zarządem Koła Łowieckiego „San” Skowierzyn

            W dniu 7 czerwca 2018 r. odbyło się spotkanie Łowczego Okręgowego – kol. Roberta Bąka z Zarządem Koła Łowieckiego „San” Skowierzyn. Spotkanie miało na celu omówienie wzajemnej współpracy Koła oraz Okręgu na obecny rok gospodarczy oraz w kontekście dalszej perspektywy działalności na rzecz rozwoju łowiectwa w regionie .

Zarząd KŁ „San” Skowierzyn zadeklarował swą obecność na tegorocznych obchodach Hubertusa w Żabnie, gmina Radomyśl nad Sanem. Koło posiada niezwykle urokliwą działkę przyleśną, nad jeziorem, na której stoi domek myśliwski. Na działce znajduje się również mała infrastruktura rekreacyjna. Wyjątkowo podziw wzbudza kapliczka św. Huberta – obecnie odnowiona.

Podczas spotkania Łowczy Okręgowy przedstawił wizję strategii rozwoju Okręgu w poszczególnych jego obszarach rozwojowych: strzelectwo, poprawa wizerunku łowiectwa w regionie, obsługa kół łowieckich, edukacja przyrodnicza, promocja. Członkowie Zarządu Koła w podjętej dyskusji poddali własne przemyślenia i propozycje do dalszej pracy zarówno kół łowieckich jak i Okręgu:

  1. Powinna nastąpić poprawa ogólnej jakości pracy Okręgu;
  2. Należy przygotować ofertę szkoleń dla zarządów kół i myśliwych dotyczącą takich obszarów jak: szkody łowieckie, sędziowanie zawodów strzeleckich, prowadzenie polowań zbiorowych, ASF, strażnicy łowieccy;
  3. Rozbudować stronę Okręgu o witrynę prezentującą koła macierzyste;
  4. Wyegzekwować posiadanie poczty elektronicznej przez każde z kół macierzystych Okręgu celem wysyłania pism i powiadomień;
  5. Organizować min. raz na kwartał spotkania i narady z prezesami kół lub innymi członkami zarządów kół;
  6. Opublikować na stronie www Okręgu mapy obwodów łowieckich wraz oznaczeniem tych obszarów, na których szkody w uprawach i płodach rolnych nie są szacowane przez PZŁ.

Postulaty te dołączą do innych postulatów, które wnoszą koła w celu poprawy pracy i jakości działań Okręgu.

W imieniu Zarządu Okręgowego PZŁ w Tarnobrzegu składam gorące podziękowania kolegom z Zarządu Koła Łowieckiego „San” Skowierzyn za udział w spotkaniu i podjętą dyskusję nad wspólnym rozwojem łowiectwa w Okręgu. Jednocześnie wyrażam głęboki szacunek i podziw dla estetyki otoczenia i wnętrza zagrody myśliwskiej będącej własnością Koła.

Darz Bór !     

Robert Bąk – Łowczy Okręgowy

Spotkanie Łowczego Okręgowego z Zarządem Koła Łowieckiego
„Dzik” Zaklików

 

Spotkanie Łowczego Okręgowego z Zarządem Koła Łowieckiego „Nadwiślańskie "
w Radomyślu nad Sanem

 

Spotkanie Łowczego Okręgowego z Zarządem Koła Łowieckiego „Sygnał” Nisko