Hubertus Staszowski.Myśliwi ziemi staszowskiej i tarnobrzeskiej swojego patrona, uczcili już w niedzielę 22 września podczas ,,Staszowskich spotkań z kulturą łowiecką”.

Hubertus Staszowski.Myśliwi ziemi staszowskiej i tarnobrzeskiej swojego patrona, uczcili już w niedzielę 22 września podczas ,,Staszowskich spotkań z kulturą łowiecką”.

Tradycyjne wydarzenie rozpoczęto mszą świętą w kościele pod wezwaniem świętej Barbary w Staszowie, gdzie liturgii mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił duszpasterz świętokrzyskich myśliwych i leśników ksiądz Franciszek Berak. Po zakończeniu mszy świętej, myśliwi i zaproszeni goście przeszli na teren Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego ,,Zalew nad Czarną” w Staszowie.

Imprezę otworzył łowczy okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnobrzegu Robert Bąk, po czym osobom zasłużonych w organizacji staszowskich ,,Spotkań z kulturą łowiecką”, wręczono pamiątkowe statuetki. Następnie, życzenia władzom Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnobrzegu, Zarządom Kół Łowieckich i myśliwym, złożyli posłowie na Sejm, samorządowcy i przedstawiciele władz łowieckich i dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

Uczestnicy festynu z zainteresowaniem wysłuchali występu Zespołu Sygnalistów Myśliwskich ,,Raróg” z Tarnobrzega oraz wabiarzy, a także koncertu Zespołu Muzyki Myśliwskiej ,,DeLuxe” oraz obejrzeli pokaz sokolniczy i psów myśliwskich. Jedną z atrakcji festynu, był konkurs na najlepsze pierogi z dziczyzny, który wygrało Koło Gospodyń Wiejskich z Czajkowa Południowego. Stoiska edukacyjne wystawiły: Nadleśnictwo Staszów i ,,Klub Dian Wadera” działający przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnobrzegu. Swoje namioty i stoiska, w których nie tylko prezentowano trofea myśliwskie, ale także częstowano potrawami i wędlinami z dziczyzny, ustawiły Koła Myśliwskie: „Knieja” Sichów, ,,Głuszec” Tarnobrzeg, ,,Szarak” Bogoria, ,,Odyniec” Kielce, ,,Dzik” Połaniec, ,,Cietrzew” Osiek, ,,Bór” Rytwiany i ,,Bażant” Łubnice i Wojskowe Koło Łowieckie ,,Oręż Sandomierz”.

Darz Bór

Hubert Woś

Dodaj komentarz

Close Menu