Klub Dian „Wadera”  na Polowaniu Hubertowskim w      Kole Łowieckim „Cietrzew” w Jastkowicach

Klub Dian „Wadera” na Polowaniu Hubertowskim w Kole Łowieckim „Cietrzew” w Jastkowicach

                                                             Klub Dian „Wadera”

             na Polowaniu Hubertowskim w Kole Łowieckim „Cietrzew” w Jastkowicach

6 listopada 2021 roku członkinie Klubu Dian „Wadera” działającego przy ZO PZŁ w Tarnobrzegu uczestniczyły w Polowaniu Hubertowskim zorganizowanym przez Koło Łowieckie „Cietrzew” w Jastkowicach.

W sobotni mglisty poranek stawiłyśmy się punktualnie na miejscu zbiórki w urokliwym miejscu na skraju lasu przy kapliczce św. Huberta. Uczestników polowania wspólnie powitali: Prezes Koła – Kol. Łukasz Koczwara oraz Łowczy Koła – kol. Dariusz Skrzypek. Następnie miałyśmy okazję uczestniczyć w bardzo ważnej uroczystości, jaką było ślubowanie młodych myśliwych, którzy ostatnio wstąpili do PZŁ. Podczas odprawy prowadzący przekazali ważne informacje na temat łowiska, poinformowali również o gatunkach zwierzyny, na które można polować. Był to także czas przypomnienia najważniejszych zasad bezpieczeństwa. Następnie po wylosowaniu zwyżek udaliśmy się podwodą w łowisko. 

Już podczas rozprowadzania myśliwych pomiędzy koronami drzew zaczęły przebijać się promienie słoneczne. Polowanie odbyło się metodą szwedzką. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Świetnie rozmieszczone zwyżki udowodniły, że takie polowanie wymaga przede wszystkim infrastruktury oraz dobrej organizacji. Dla wielu z nas to nowe doświadczenie nie praktykowane w naszych Kołach.  Łowisko pokazało nam swoje najlepsze strony. Ostatecznie na pokocie znalazły się łania i cielę.

Po polowaniu uczestnicy udali się na biesiadę. Pyszne potrawy i miła koleżeńska atmosfera spowodowały, że sobotnie popołudnie upłynęło bardzo miło. Tego dnia miałyśmy również możliwość zwiedzania Żywego Muzeum Wsi i Rzemiosła Polskiego w Kochanach. Naszą przewodniczką była Koleżanka Halina Koczwara, członek KŁ „Cietrzew” w Jastkowicach. Spacer alejkami muzeum wprowadził nas w pozytywny nastrój. Szczególne zainteresowanie wzbudziło mini zoo bogate w różnorodność zwierząt i ptactwa. Obiekty Muzeum to wiekowe drewniane budynki, które zostały przeniesione do Kochan. Obecnie są odrestaurowane i stanowią historyczny zabytek, do którego można wejść, oglądać i dotykać meble i narzędzia codziennego użytku.  

Podczas spotkania Hubertowskiego w Kochanach wszystkie diany biorące udział w polowaniu otrzymały pamiątkowe maskotki ufundowane przez Koło.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie, a organizatorom i prowadzącym za doskonałe przygotowanie polowania.

                                                                                                                                              Justyna Tomecka 

Dodaj komentarz

Close Menu