Dzień Dziecka z “SOKOŁEM”

Dzień Dziecka z “SOKOŁEM”

Dzień Dziecka z „SOKOŁEM”

 

W dniu 6 czerwca 2021r. (niedziela) w Zagrodzie Myśliwskiej Koła Łowieckiego ,,Sokół” w Krzemieniu (powiat janowski, województwo lubelskie) odbyły się obchody Dnia Dziecka połączone z Obchodami Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Impreza zorganizowana została w partnerstwie przez: Koło Łowieckie „Sokół” Nr 25 Zdziłowice, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnobrzegu, Klub Dian „Wadera” oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Janowie Lubelskim. Do akcji obchodów Dnia Dziecka włączył się również Poseł na Sejm RP Jerzy Bielecki, Senator prof. dr. hab. Józef Zając, Starosta Powiatu Janowskiego Artur Pizoń oraz Wicestarosta Michał Komacki.    

Zorganizowana impreza miała charakter plenerowego pikniku. Malownicze położenie zagrody myśliwskiej Koła sprzyja takiej formie wypoczynku i rekreacji. Przybyłe dzieci – a było ich ponad 40 – zintegrowały się we wspólnej zabawie. Na wychowanków rodzin zastępczych czekały atrakcje w postaci dmuchanej zjeżdżalni, malowania twarzy oraz konkursy w kolorowaniu a także quizy i zabawy. Szczególnym powodzeniem cieszyła się multimedialna strzelnica, przejście pod poprzeczką oraz zabawa z chustą animacyjną. Uczestnicy imprezy mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy przyrodniczej i ekologicznej a także z zakresu kultury i zwyczajów łowieckich. 

Nie obyło się bez upominków i prezentów dla dzieci. Słodycze oraz zabawki dla najmłodszych a dla nieco starszych dzieci – przybory szkolne i gadżety edukacyjne. 

Zarząd Okręgowy PZŁ w Tarnobrzegu składa gorące podziękowania gospodarzom imprezy – Zarządowi Koła „Sokół” w Zdziłowicach oraz myśliwym za organizację tak zacnego przedsięwzięcia na rzecz najmłodszych. Po raz kolejny Koło to udowodniło wysoką jakość swej pracy społecznej, która ma uznanie nie tylko w środowisku myśliwych ale także lokalnych włodarzy i parlamentarzystów. Szczególne podziękowania należą się kol. Konradowi Łukasikowi – Łowczemu Koła oraz kol. Ryszardowi Lewandowskiemu – Prezesowi Koła. Dziękujemy serdecznie niezastąpionemu Klubowi Dian „Wdera” za edukację przyrodniczą na rzecz dzieci podczas trwania imprezy, który reprezentowany był przez Anetę Rybińską-Nowak, Elżbietę Skrzypek oraz Justynę Tomecką. 

 

Dodaj komentarz

Close Menu