🎄Koło łowieckie „Ziemia Sandomierska” wigilijnie🎄

🎄Koło łowieckie „Ziemia Sandomierska” wigilijnie🎄

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę poprzedzającą Święta Bożego Narodzenia Koledzy z Koła Łowieckiego „Ziemia Sandomierska” zebrali się na spotkaniu opłatkowym. Pomimo że deszczowa aura przeszkodziła w zorganizowaniu w tym dniu polowania, spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem i frekwencją. Na samym początku głos zabrał Prezes Kolega Andrzej składając życzenia oraz dziękując wszystkim za całoroczną pracę nie tylko tę w łowisku, ale w szeroko pojęty sposób poświęconą na rzecz polskiego łowiectwa. Samemu spotkaniu przewodniczył Kolega ks. Marek, odczytując Słowo Boże, oraz częstując Kolegów dobrym, ciepłym, niczym wigilijny barszcz, słowem. Po odśpiewaniu kilku przepięknych polskich kolęd przystąpiono do wspólnego dzielenia się opłatkiem i składania sobie nawzajem życzeń. Po czym wszyscy uczestnicy zasiedli do wspólnego poczęstunku przygotowanego, zgodnie z wigilijnymi tradycjami, przez Koleżankę Sabinę, której kunszt kulinarny nie ma sobie równych, co potwierdzają liczne pochwały padające tego popołudnia ze strony Kolegów.
Panująca atmosfera oraz bardzo mile spędzony czas potwierdzają, że jako myśliwi jesteśmy członkami Polskiego Związku Łowieckiego, który poza osobowością prawną jest też jedną wielką łowiecką rodziną, posiadającą wielowiekowe tradycje i obyczaje, co wyjątkowo dało się odczuć tego dnia.
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Kolegom zrzeszonym w Okręgu PZŁ w Tarnobrzegu, na czele z Zarządem Okręgowym, Zarząd Koła Łowieckiego „Ziemia Sandomierska” w Sandomierzu pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia. Przede wszystkim zdrowych a także tradycyjnie pogodnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia. Niech te nadchodzące święta będą okazją do refleksji, wytchnienia oraz spotkań w rodzinnym gronie a nadchodzący Nowy Rok 2020 będzie Wam Koledzy sprzyjał zarówno w życiu prywatnym jak i na niwie łowieckiej.

Z łowieckim pozdrowieniem
Darz Bór
Zarząd KŁ „Ziemia Sandomierska”
w Sandomierzu

Dodaj komentarz

Close Menu